środa, 17 październik 2018

Dlaczego workowany? Radzi producent ekogroszków

Czy wiedzieliście Państwo, że firma ADAMEX zajmuje się produkcją eko-groszków już od 2008 roku? Dwa lata później rozpoczęliśmy konfekcjonowanie naszych paliw stałych. Od tej pory wciąż poszerzamy ofertę - obecnie jesteśmy nie tylko autoryzowanym sprzedawcą konfekcjonowanych paliw stałych, ale i również autoryzowanym producentem eko-groszków: "RETOTER PLUS®", „ENERGY PLUS” (dawniej JARET PLUS produkowany przez firmę ADAMEX) a także wysokokalorycznych eko-groszków: „STRONG®” i "HALNY®" oraz wzbogaconego eko-miału „RETOTER®”.

Zastanawiacie się może Państwo jak bardzo popularne stało się opalanie eko-groszkiem…? Nasza firma produkuje około 50. ton kwalifikowanych paliw stałych w ciągu doby.

Eko-groszki nieustannie zyskują na popularności. Okazało się bowiem, że opalanie węglem nie musi odbywać się z uszczerbkiem dla ekologii. Paliwa stałe, powstające na bazie węgla kamiennego, cechuje niska zawartość siarki jak i popiołu oraz wilgotności. Spalany w specjalnych piecach z podajnikiem, wymagających minimalnego zaangażowania ze strony domowników, emituje zdecydowanie mniej gazów cieplarnianych niż piece rusztowe. Nie dość wspomnieć, że spalanie w kotłach retortowych jest wręcz bezdymne.

Oferowane przez nas eko-groszki są frakcji od 5mm do 25mm, a przez to nadają się idealnie do spalania piecach z najnowszych jak i nieco starszym podajnikiem. Który produkt zatem wybrać? Czy eko-groszek workowany jest faktycznie lepszy niż luzem?

Atutem eko-groszku luzem jest bez wątpienia jego cena – niższa o około 10% w porównaniu z workowanym. Co zatem zyskujemy wybierając towar konfekcjonowany? Przede wszystkim otrzymujecie Państwo gwarancję kaloryczności. Eko-groszek składowany luzem poddany jest działaniu warunków atmosferycznych. Zyskujecie również gwarancję frakcji – nasz proces technologiczny zapewnia otrzymanie produktu bez zawartości miału, wyłącznie o granulacji od 5mm do 25mm. Trudno nie wskazać też na gwarancję jakości (opisany produkt można zareklamować w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że nie spełnia oferowanych parametrów) czy na wygodę i czystość jego składowania. Nasz eko-groszek dostarczany jest na bezzwrotnych paletach (60 worków), dzięki czemu posesja jak i kotłownia pozostaje czysta. Podkreślmy, że jako pierwsi na rynku oferujemy Państwu towar w workach 15.- kilogramowych, dzięki czemu obsługa pieca z podajnikiem nie wymaga nadmiernego wysiłku.