środa, 17 lipiec 2019

Z nowoczesnym robotem praca o wiele lżejsza…

Robotyzacja ostatniego etapu produkcji markowych ekogroszków w firmie ADAMEX to już fakt… Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie uruchomiliśmy linię do automatyzacji i robotyzacji procesu pakowania oraz paletyzacji paliwa ekologicznego w postaci ekogroszku - jedną z niewielu tego typu nowoczesnych linii w Polsce, z zastosowaniem robota firmy COMAU.

Choć otwarło nam to drogę do zwiększenia wydajności produkcji, dla nas największym atutem wdrożenia o robota jest odciążenie pracowników firmy ADAMEX z pracy fizycznej, którzy dotychczas ręcznie układali worki z ekogroszkiem na paletach.

Na robotyzacji i automatyzacji procesu pakowania i paletyzacji ekogroszku zyskają nie tylko nasi pracownicy, ale i klienci firmy ADAMEX. A w jaki sposób…? Jednym z powodów wdrożenia do pracy robota było zmniejszenie kosztów produkcji workowanych paliw stałych. Gdy pojawią się oszczędności, cena workowanego ekogroszku będzie nieco niższa.

Dodajmy, że zrealizowany projekt został w połowie sfinansowany z szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Inwestycję przeprowadziliśmy w ramach Projektu "Dolina Karpia – szansa na przyszłość...” pod tytułem: "Wzmocnienie konkurencyjności oraz wzrost wydajności produkcji poprzez wdrożenie linii do automatyzacji i robotyzacji procesu pakowania i paletyzacji paliwa ekologicznego w postaci ekogroszku, mającego na celu zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery".

Zobacz galerię zdjęć - tutaj