poniedziałek, 29 listopad 2021

Kiedy zakupić opał..? Czy latem jest najtaniej…?

Nie brakuje osób, które z zakupem opału na sezon grzewczy zwlekają aż do pierwszych przymrozków. Tylko czy to faktycznie dobry moment na zakup węgla…? Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto pomyśleć o wcześniejszym zaopatrzeniu swojego gospodarstwa domowego w dostateczną ilość opału na zimę. Pierwszy z nich to niższa cena - w sezonie grzewczym na zakup opału trzeba wydać zdecydowanie więcej. Producenci węgla (kopalnie) jak i sprzedawcy opału określają ceny tego surowca w zależności od pory roku.

Zazwyczaj najtańszy węgiel – także w sortymencie ekogroszek – można nabyć wiosną, zaraz po zakończeniu sezonu grzewczego. Wtedy to składy opału, które nie wyprzedały jeszcze całego towaru zimą, zachęcają nas do zakupów stosując obniżki i promocje, aby wyczyścić swoje stany magazynowe. Bywa, że atrakcyjne ceny opału utrzymują się aż do lata. Jest to ostatni moment na zakup węgla czy też ekogroszku w przystępnej cenie. Niemal pewne jest, że wówczas zakupimy towar z nowej dostawy – może nawet prosto z kopalni.

Węgiel kamienny to ciągle najpopularniejsze paliwo opałowe w Polsce. W porównaniu z innymi paliwami do kotłów c.o. posiada relatywnie niską (wciąż najatrakcyjniejszą) cenę. Dla wielu gospodarstw domowych koszt ogrzewania węglem stanowi jednak znaczną część ich wydatków. Zapewne to sprawia, że swoją decyzję o zakupie opału odkładają na ostatni moment. Tylko czy słusznie…? Tego wydatku i tak nie są w stanie uniknąć… a decydując się na zakup dopiero w okresie grzewczym zapłacą najwięcej, bowiem wtedy opał osiąga ceny najwyższe. Podobnie sprawa wygląda w przypadku długiej, mroźnej zimy. Nieprzygotowanie gospodarstwa domowego na taką ewentualność zmusza jego właściciela do rozpaczliwego zakupu… praktycznie tego, co jeszcze jest (pozostało) na składzie węgla – i to bez względu na cenę (ta w samym środku srogiej zimy jest jeszcze wyższa!) Warto wspomnieć, że producenci ekogroszków i sprzedawcy węgla oferują swoim klientom towar nie tylko za gotówkę, ale i (często) również na raty.

Zarówno wieloletni i przezorni użytkownicy kotłów c.o. jak i producenci oraz dystrybutorzy opału podkreślają, że zakupu większej partii opału warto dokonać latem. Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że w terminie od czerwca do końca września otrzymamy produkt najwyższej jakości. Latem w wyniku wysokiej temperatury otoczenia wilgotność węgla wysokoenergetycznego spada z 18 do około 7 procent a obniżony wskaźnik wilgotności wpływa z kolei na sam proces rozpalania i palenia (który jest dużo łatwiejszy). Szybciej osiągamy też zadaną temperaturę pieca.

W obecnych czasach, aby dokonać zakupu węgla nie trzeba nawet wychodzić z domu. Osoby, które dysponują mniejszą ilością wolnego czasu, zapewne częściej i chętniej korzystają z możliwości zakupu węgla oraz ekogroszku przez internet. Nie zwlekaj!! Wybierz doskonałej jakości produkty, oferowane przez firmę ADAMEX z Podolsza – właściciela sklepu internetowego: www.ekogroszekplus.pl, w którym oprócz wysoko cenionych przez klientów wysokokalorycznych ekogroszków (w workach 15 kg) można nabyć także workowany węgiel (w opakowaniach 25 kg) w sortymencie: orzech, orzech wysokokaloryczny oraz miał. Cena oferowanego tu ekogroszku i węgla jest atrakcyjna, a koszt tzw. przesyłki lokalnej objęty MEGA PROMOCJĄ (- 50%) do końca sierpnia br. Co ważne, każdy z oferowanych tu ekogroszków idealnie nadaje się do spalania zarówno w najnowszych piecach retortowych (5 klasa) jak i w tych nieco starszych, niższej klasy.

Już dziś zakup opał! Złóż zamówienie w sklepie internetowym: www.ekogroszekplus.pl

Więcej informacji można otrzymać dzwoniąc na numer infolinii: 792 113 113. Zapraszamy!