"Szlachetna Paczka" dotarła na Podhale

Kolejny raz firma ADAMEX została darczyńcą w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Z racji tego, że firma posiada swój oddział również w Zakopanem, postanowiliśmy wybrać rodzinę w trudnej sytuacji, właśnie z tego terenu - tym sposobem „SZLACHETNA PACZKA" dotarła na Podhale.

W paczce znalazły się przede wszystkim artykuły żywnościowe, których rodzina najbardziej potrzebuje, a także: środki czystości, artykuły szkolne, odzież, lekarstwa oraz sprzęt gospodarstwa domowego - min. kuchenka gazowa, dzięki której pani Elżbieta będzie mogła gotować obiady dla swojej rodziny.

HISTORIA RODZINY

Jeszcze kilka lat temu pani Elżbieta i pan Krzysztof prowadzili spokojne życie wraz z trójką swoich dzieci. Jednak sytuacja rodziny diametralnie się zmieniła, kiedy pani Elżbieta zachorowała na nowotwór a firma pana Krzysztofa zbankrutowała..

Jak powiedziała nam wolontariuszka „Szlachetnej Paczki" i zarazem opiekun tej rodziny, pani Elżbieta od zawsze pomagała ludziom i gdyby mogła, sama zaangażowałaby się w „Paczkę”. Pani Elżbieta wierzy, że jeszcze los się do niej uśmiechnie.

Obecnie rodzina utrzymuje się tylko z pensji pana Krzysztofa. Niestety, ogromne koszty leczenia pani Elżbiety i zadłużenia nie pozwalają na godne życie. Starsze dzieci (18 i 16 lat) również podejmują dorywcze prace, aby mogły sobie kupić książki oraz odciążyć domowy budżet. Jednak po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i leczenia rodzinie nie pozostaje nic. Bardzo często brakuje nawet na chleb...

W tym roku mija 15 lat od zorganizowania pierwszej „Szlachetnej Paczki”. Wówczas obdarowanych zostało 30 ubogich rodzin. W tym roku pomoc dotarła do 20771 rodzin, a paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców.

Dlaczego pomagamy? Bo chcemy dać nadzieję na lepsze jutro. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.