niedziela, 28 listopad 2021

Rabat na dostawę opału z Kartą Dużej Rodziny

Bilet do kina lub teatru, pobyt w parku rozrywki , zniżka za telefon i zniżkowy bilet na przejazd koleją - to ważne elementy wspierania budżetów rodzin wielodzietnych. Jednak ogrzewanie zimą też kosztuje. I to wcale niemało. Firma Adamex z Podolsza jako pierwszy i jedyny do tej pory skład węgla włącza się w tę ważną akcję - Kup u nas węgiel z Kartą Dużej Rodziny, a otrzymasz rabat 50% na dostawę opału.

Kartę Dużej Rodziny przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Przysługuje ona rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Obejmuje ona również zniżki na przejazdy kolejowe oraz darmowy wstęp do parków narodowych. Jednak zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale także przedsiębiorcy prywatni.

Skład węgla ADAMEX w Podolszu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin wielodzietnych, jako pierwszy i jak do tej pory jedyny skład w Polsce uruchomił sprzedaż węgla w ramach programu Karty Dużej Rodziny. Na podstawie umowy zawartej w lipcu 2018 roku z ministrem pracy i polityki społecznej, firmie ADAMEX przyznany został tytuł partnera w ramach Karty Dużej Rodziny. Punkty Obsługi Klienta firmy zostały opatrzone logo z hasłem: "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Tym samym posiadacze Karty mogą skorzystać z rabatu 50% na transport węgla do miejsca oddalonego do 50 km od naszego składu opału.

Tytuł partnera inicjatywy Karty Dużej Rodziny to dla naszej firmy nie tylko możliwość konkretnego wsparcia rodzin wielodzietnych, ale i doskonała okazja podkreślenia znaczenia jej funkcjonowania w społeczeństwie. Mamy nadzieję, że oferta dotycząca zakupu w naszym składzie węgla, produkowanego przez polskie zakłady górnicze, spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Karta Dużej Rodziny stanowi jeden z instrumentów polityki rodzinnej państwa. Została stworzona, aby wesprzeć budżety rodzin obciążonych kosztami utrzymania większej liczby potomstwa. Z danych GUS wynika, że rodziny wielodzietne w Polsce to 3,4 mln osób. W założeniu Karta Dużej Rodziny ma przyczynić się do promocji wielodzietnego modelu rodziny, a także zwiększać szanse rozwojowe wychowujących się w nich dzieci. Rodzice mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci zaś do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Dodatkowo dzieci, legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, po osiągnięciu odpowiednio 18. lub 25. roku życia otrzymują Kartę na okres ważności orzeczenia. Kartę Dużej Rodziny honoruje dzisiaj ponad 500 firm i instytucji w całej Polsce. Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że korzysta z niej już ponad 836 tys. osób.

Mamy nadzieję, że przystąpienie naszej firmy do tak szlachetnej inicjatywy spotka się z zainteresowaniem rodzin uprawnionych do korzystania z Karty.

Właściciel Karty jest zobowiązany poinformować o fakcie jej posiadania podczas zamawiania węgla. Pracownik Biura Obsługi Klienta sprawdza ważność Karty Dużej Rodziny i dane właściciela Karty, a także ilość i wielkość zamówień złożonych przez właściciela Karty w danym roku kalendarzowym (darmowy transport opału do 6 ton rocznie).