Dlaczego workowany? Radzi producent ekogroszków

2Czy wiecie Państwo, że firma ADAMEX zajmuje się produkcją ekogroszków już od 2008 roku? Dwa lata później rozpoczęliśmy konfekcjonowanie naszych paliw stałych. Od wielu lat jesteśmy nie tylko autoryzowanym ich sprzedawcą, ale i jedynym producentem ekogroszku „ENERGY PLUS” (dawniej JARET PLUS produkowany przez firmę ADAMEX) a także wysokokalorycznego ekogroszku „STRONG®” oraz wzbogaconego ekomiału „RETOTER®”.

Zastanawiacie się może Państwo jak bardzo popularne stało się opalanie ekogroszkiem…? Nasza firma produkuje około 50. ton kwalifikowanych paliw stałych w ciągu doby.

Ekogroszki nieustannie cieszą się dużą popularnością. Okazało się bowiem, że opalanie węglem nie musi odbywać się z uszczerbkiem dla ekologii. Paliwa stałe, powstające na bazie węgla kamiennego, cechuje niska zawartość siarki jak i popiołu oraz wilgotności. Spalany w specjalnych piecach z podajnikiem, wymagających minimalnego zaangażowania ze strony domowników, emituje zdecydowanie mniej gazów cieplarnianych niż piece rusztowe. Nie dość wspomnieć, że spalanie w kotłach retortowych jest wręcz bezdymne.

Oferowane przez nas ekogroszki są frakcji od 5mm do 25mm, a przez to nadają się idealnie do spalania piecach z najnowszych jak i nieco starszym podajnikiem. Który produkt zatem wybrać? Czy ekogroszek workowany jest faktycznie lepszy niż luzem?

Atutem ekogroszku luzem jest bez wątpienia jego cena – niższa o około 10% w porównaniu z workowanym. Co zatem zyskujemy wybierając towar konfekcjonowany? Przede wszystkim otrzymujecie Państwo gwarancję kaloryczności. Ekogroszek składowany luzem poddany jest działaniu warunków atmosferycznych. Zyskujecie również gwarancję frakcji – nasz proces technologiczny zapewnia otrzymanie produktu bez zawartości miału, wyłącznie o granulacji od 5mm do 25mm. Trudno nie wskazać też na gwarancję jakości (opisany produkt można zareklamować w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że nie spełnia oferowanych parametrów) czy na wygodę i czystość jego składowania. Nasz ekogroszek dostarczany jest na bezzwrotnych paletach (60 worków), dzięki czemu posesja jak i kotłownia pozostaje czysta. Podkreślmy, że jako pierwsi na rynku oferujemy Państwu towar w workach 15.- kilogramowych, dzięki czemu obsługa pieca z podajnikiem nie wymaga nadmiernego wysiłku.