W jaki sposób nabyć węgiel przy zwolnieniu z akcyzy?

3Kupujesz wyroby węglowe? Koniecznie powinieneś o tym wiedzieć!... Dokładnie z dniem 1 stycznia 2019 roku weszły w życie nowe przepisy regulujące sposób nabywania węgla bez płacenia akcyzy. Zobacz jakie obowiązki narzuca polski ustawodawca na Kupującego. Warto wiedzieć, że obecna wysokość akcyzy, naliczanej do ceny węgla osobom fizycznym i podmiotom gospodarczym nieobjętym zwolnieniem, to kwota 40,39 złotych brutto (od 1 tony).

Dlaczego workowany? Radzi producent ekogroszków

2Czy wiecie Państwo, że firma ADAMEX zajmuje się produkcją ekogroszków już od 2008 roku? Dwa lata później rozpoczęliśmy konfekcjonowanie naszych paliw stałych. Od wielu lat jesteśmy nie tylko autoryzowanym ich sprzedawcą, ale i jedynym producentem ekogroszku „ENERGY PLUS” (dawniej JARET PLUS produkowany przez firmę ADAMEX) a także wysokokalorycznego ekogroszku „STRONG®” oraz wzbogaconego ekomiału „RETOTER®”.

Kiedy zakupić opał..? Czy latem jest najtaniej…?

1Nie brakuje osób, które z zakupem opału na sezon grzewczy zwlekają aż do pierwszych przymrozków. Czy to faktycznie dobry moment na zakup węgla…? Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto pomyśleć o wcześniejszym zaopatrzeniu swojego gospodarstwa domowego w dostateczną ilość opału na zimę. Pierwszy z nich to niższa cena - w sezonie grzewczym na zakup opału wydamy dużo więcej. Producenci węgla (kopalnie) jak i sprzedawcy opau określają ceny surowca w zależności od pory roku.